Únor 2008

Baletka - Leden 2008

23. února 2008 v 22:56 | Marmota |  Témata měsíce / Topics of the month
Tak už je baletka hotová i nafocená, i když fotky nejsou nic moc. Až budu mít víc času, dám si s tím větší práci a dodám lepší.
Dodám taky podrobnější popisek, protože mě to vždycky odpojí, než to všechno popíšu... a teď už je moc pozdě večer, tedy v noci, tak se mi nechce se s tím psát znova... a tak zatím fotky pro ty, kdo už jsou na mou baletku tak dlouho zvědaví.
Image Hosted by ImageShack.us
Image Hosted by ImageShack.us
Image Hosted by ImageShack.us
Image Hosted by ImageShack.us

Medvěd královský / Royal bear

5. února 2008 v 19:57 | Marmota |  Plyšáci / Plushies
Další vánoční dárek, tentokrát pro tátu (protože ten si tenhle seznam nových druhů medvědů vymyslel). Je šitý z měkounké tmavohnědo-černé mikiny ze sekáče, byla už na některých místech děravá (hnědé tělo, černé uši) a "královský řetěz" je ze stejné oranžové látky jako slon pro sestru. Oči a čumák má vyšité mulinkami.
Snažila jsem se ho navrhnout tak, aby to mohl být "skutečný", "existující" druh medvěda, ne nějaký pohádkový královský medvěd. Ale jelikož se mi povedlo posadit mu uši dost na stranu, vypadá spíš legračně než královsky, takže mu asi budu muset ušít královský plášť... Korunu nedostane, s tou by asi vypadal ještě legračněji. A stejně nevím, jak bych ji vyráběla.
Jedná se o úpravu mého vlastního střihu na medvěda. Jsem na ni velmi pyšná. :-)
Image Hosted by ImageShack.us
Another Christmas gift, this time for my father (because it was him who made up this list of new species of bears). Sewn from a soft dark-brown-and-black sweatshirt from thrift store, there were already some holes in it (brown body, black ears) and the "royal chain" is made from the same orange fabric like sister's orange elephant. His eyes and nose are embroidered with embroidery threads.
I tried to design him so he could be a "real", "existing" species of bear, not some royal bear from fairy tales. But I managed to put his ears quite a lot to the sides of his head, so he looks more funny than royal and I'll probably have to sew a royal robe for him... He won't get a crown, I guess he'd look even funnier with one. And I don't know how to make one anyway.
It's a variation of my own teddy pattern. I'm very proud of this variation. :-)