Březen 2008

Šiju, šiju si kabátek / I'm sewing a jacket

23. března 2008 v 16:37 | Marmota |  Rozdělané / In progress
Abyste si nemysleli, že jsem na tenhle blog zapomněla... Nezapomněla, jen jsem zatím nic pořádného nedohotovila, trajdám sem a tam mezi domovem a univerzitou...
Ale odvážně jsem se pustila do šití jarního kabátku. Zatím jenom do podšívky. Pěkně jsem zápasila se vsazováním rukávů, až jsem zjistila, že jsem si zapomněla přenést jednu značku. A ejhle, poté, co jsem ji dodala, šlo to krásně. Poučení: nikdy nemůžete být dost opatrní při kopírování střihů. Byla jsem opravdu pevně přesvědčená, že jsem přenesla všechno. Je vidět, že pevné přesvědčení ještě nic neznamená.
Střih je z Burdy, Móda pro malé ženy, číslo 9, ročník 2000. Ten časopis už nevychází, což je opravdu škoda. Původní verze byla ušitá z vyšívané hnědé látky, já to budu šít z tmavomodré a nevyšívané. Uvažuju, že bych mohla místo toho něco namalovat, bílou barvou, abych dodržela své modrobílé schéma. Ale to bych musela vzkřísit prastarou barvu na látky, kterou jsme nevzkřísili dokonce ani když byla nová... Protože kdybych měla kupovat další, malba by byla tak za rok nebo později. :-)
Image Hosted by ImageShack.us
I hope you don't think I've forgotten about this blog. I haven't, I just haven't finished anything proper, I'm constantly travelling between home and university...
But I bravely started sewing a spring jacket. Only the lining so far. I've struggled a lot with setting in the sleeves, until I realised I had forgotten to copy one mark. After I had copied it, it went perfectly smoothly. The moral of this story: You can never be sure you copied everything from a pattern. I was perfectly sure I did. Obviously, strong conviction doesn't always win the game for you.
The pattern is from Burda Petite Fashions 9/2000. The magazine isn't issued anymore. Pity. The original version of the jacket was made from a brown embroidered fabric, I'm going to use a dark blue, without the embroidery. Instead, I've been thinking about painting something on it, in white, to stay true to my blue-and-white colour scheme. But in such case I'd have to resurrect an old fabric paint we didn't manage to resurrect even when it was new... Because if I were to buy another one, it would take me one year or longer. :-)
Image Hosted by ImageShack.us

Nejlepší hranolky... / The best fries...

6. března 2008 v 14:54 | Marmota |  Vaření / Cooking
...nemají někde v mekáči nebo KFC, případně jinde, nýbrž si je můžete vytvořit doma. Aspoň mně chutnají nejvíc. Dokonce i když je zapomenu osolit, jako se mi to včera povedlo.
...they don't have them in McDonald's or KFC or somewhere else, you can make them at home. At least I like them most. Even when I forget to salt them, like it happened to me yesterday.
Image Hosted by ImageShack.us