Čelenky do vlasů / Headbands

9. května 2008 v 8:29 | Marmota |  Šití / Sewing
Ti, kdo mě znají z BurdaStyle, už asi dávno vědí, že mám ráda látkové čelenky do vlasů, a to natolik, že jsem si vytvořila vlastní střih (což koneckonců není vůbec těžké).
Už jsem jich vyrobila docela dost.
Those who know me from BurdaStyle probably already know that I like fabric headbands, so much that I made a pattern for myself. (After all, it's really easy.)
I already made quite a lot of them.
První byla tahle, z látky staré asi 36 let, zbytku z látky, ze které byly ušité šaty, které jsem dostala od maminky mé kamarádky (protože kamarádce byly moc volné) a ve kterých jsem maturovala. (Fuj, to je ošklivá dlouhá věta...)
The first one was this one, from a fabric about 36 years old, it was a remnant of fabric a dress had been sewn from, I got the dress (together with the fabric), from mom of a friend of mine (because it was a bit too loose for my friend); I graduated from Grammar School in that dress. (What an ugly long sentence!)
Nemám lepší fotku... ale aspoň trochu vidíte i ty šaty. A taky celou mě. / I don't have a better photo... at least you see a bit of that dress, too. And the whole of me.
Image Hosted by ImageShack.us
Další byla tahle, první z těch, které jsem ušila z kravaty. (Ty kupuju v sekáčích.) Tahle kravata totiž byla tak krásná, a navíc čistě hedvábná, že jsem ji koupila s tím, že už vymyslím, co z ní bude. Když jsem ji rozpárala a ukázalo se, že z rubové strany je látka stejně krásná, rozhodla jsem se, že by byla škoda toho nevyužít, a vznikla dvoustranná čelenka.
The next one was the first of those I made from a necktie. (I buy them in thrift stores.) This necktie was so beautiful, and pure silk in addition, that I bought it, thinking I'd find this or that use for it. When I ripped off the seams, it turned out the wrong side was also very beautiful, so I thought it would be a pity not to make use of it and it ended up as a reversible headband.
Image Hosted by ImageShack.us
Pokud si pamatuju, následovala další kravata, kterou jsem tentokrát dostala zadarmo, a čelenka má za úkol ladit s mým "jahodovým" svetrem. / If I remember right, the next one was another necktie, I got it for free this time, and the headband's duty is to match my "strawberry" sweater.
Image Hosted by ImageShack.us
No, a tenhle týden jsem vyrobila další oboustrannou čelenku, opět (částečně) kravatovou. Tentokrát je ta kravatová látka opravdu krásná, chtěla bych jí mít dost na letní šaty... potištěné jemné hedvábí, ach jo. Musela jsem ji podložit vlizelínem, protože jemné šikmo střižené hedvábí je patrně nejhůř zpracovávatelný materiál na světě... Ta druhá látka je nějaká směs, nejspíš bavlna s polyesterem, kdysi z toho mamka šila bundu pro sestru.
Well, and this week I made another reversible headband, again (partly) necktie-ish. This time the necktie fabric was really, really beautiful, I'd love to have enough of it for a summer dress... thin silk print, oh dear. I had to back it with iron-on interfacing, because thin bias cut silk is probably the worst material to sew from... The other fabric is some blend, my guess is cotton and polyester, long time ago mum made an anorack for my sister from it (not the best material for an anorack, honestly, but it was a nice one.)
Image Hosted by ImageShack.us
Mám už střiženo na další čelenku a dá se očekávat, že jich ještě přibyde hodně... / I've already cut fabric for another headband and I think there are many more to come...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 your broken heart ♥ your broken heart ♥ | Web | 9. května 2008 v 8:35

:))

2 Marmota Marmota | 9. května 2008 v 8:38

:-))

3 oonaballoona oonaballoona | E-mail | Web | 10. května 2008 v 1:47

oooh, i love that purple headband.  or rather, i should say violet.  purple is so bland.  my hair is getting to the perfect length for these, now i'm glad i saved all those bits!

that material would make a gorgeous dress. i am scared to death of sewing anything but cotton!

4 Marmota Marmota | 11. května 2008 v 10:49

I love the violet one, too! Especially because on one side it's this lovely cheerful violet and on the other it can very well be worn with all my blue clothes and add some spicing to it. Yes, it would make a gorgeous dress, if only I had more of it...

I'm not so scared of other materials, but maybe it's my stupidity; I must confess they're not so easy sometimes, I had to sew the blue reversible one entirely by hand, because it kept sliding. And I actually sewed the violet one partly by hand, too, but that was because I was lazy to change the thread on my machine. :D But zig-zag is priceless for these fancy fabrics, and that has to be done on machine.

5 martina martina | Web | 12. května 2008 v 15:45

Ahojky,

moc hezký nápad , to by mě nikdy nenapadlo udělat s kravaty

6 Marmota Marmota | 14. května 2008 v 14:38

Martino, mě normálně taky ne, ale když jsem ji v tom sekáči objevila, něco z ní prostě být muselo... tak to byla čelenka. A osvědčilo se mi to.

7 Pája Pája | Web | 1. června 2008 v 22:52

Fakt super nápad!!! :o))

8 Marmota Marmota | 2. června 2008 v 14:24

Díky, Pájo. :-)

9 zAnet zAnet | 2. července 2008 v 12:39

A co napsat navod jak ji vyrabis??

10 Marmota Marmota | 7. července 2008 v 14:11

Chystám se, chystám, snad to tenhle týden konečně udělám...

11 ooo ooo | 24. října 2008 v 17:46

hle pls nevíte kde se někde někde v táboře dal koupit členky s korunkou?bo mašličkou?

12 Marmota Marmota | 25. října 2008 v 19:48

V Táboře vážně netuším... tam jsem byla snad jednou v životě a už je to dávno. :-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama