Říjen 2008

Tak už jsem se zase nadchla / Keen again

25. října 2008 v 20:04 | Marmota |  Inspirace / Inspiration
Jmenuje se to Minä perhonen, až by si člověk (jako já...) myslel, že je to finské, ale ono ne, ono je to japonské, jenže autor je nadšený finským designem. Zrovna jako já, když v Brně bydlím právě na ulici, kde je mu věnovaný celý obchod, a já zvědavě nahlížím do výloh... Ale tohle je, možná právě proto, že to je japonské, většinou trochu jemnější než to, co bývá k vidění v onom obchodě. Takže se mi to líbí ještě o to víc.

Mají oblečení a doplňky a textil a nábytek. Ten nábytek mě tedy tak nenadchýňá, v tom smyslu, že k sobě do bytu bych si ho asi nedala. Ale ty šaty! Hlavně tahle sukně. A tady je detail.

Něco takového jako ta sukně bych konečně snad zvládla taky, ne?


It's name is Minä perhonen, so one (me...) could think it's Finnish, but no, it's not, it's Japanese, however, the author is keen on Finnish design. Just like me, because in Brno I'm living on the same street with a whole shop with Finnish design, and I'm always curiously looking into the display windows and admiring... But this is a bit gentler than what's usually seen in that shop, maybe because this is Japanese. So I like it even more.

They have clothes and accesories and textiles and furniture. I don't like the furnitre so much, in that I wouldn't put it into my flat. But the clothing! Especially this skirt. And here's a detail.

After all, I might be able to make something like the skirt, don't you think?

Látkové brože / Fabric brooches

2. října 2008 v 18:19 | Marmota |  Šití / Sewing
Před časem jsem mezi důvody, proč nikdy nebudu multimiliardářka, uvedla látky, knížky a filmy na DVD. Jenže seznam věcí, za které musím nebo chci utrácet ty zcela nemultimiliardářské peníze se rozrostl, a tak jsem se rozhodla zkusit si něco vydělat prodejem svých výrobků jiným studentům přes informační systém naší školy.
Chci začít něčím jednoduchým, ale pěkným, abych viděla, jak to jde. Tak jsem vyrobila takovéhle látkové brože.
Some time ago I wrote down the reasons why I can never become a billionaire - fabric, books and DVD's. But the list of things I have to or want to spend my absolutely non-billionaire money on has grown, and so I decided to try earn some money by selling my creations to fellow students via my school's information system.
I want to start with something easy but nice, to see how it goes, so I made these fabric broooches.
Image Hosted by ImageShack.us
Image Hosted by ImageShack.us
Co myslíte, kolik za ně můžu požadovat? Jedna má průměr přibližně 4,5 cm.
How much do you think I could ask for these? The diameter of one piece is about 4,5 cm / 1,7 inch.