Spací maska pro sestru / Sleeping mask for my sister

5. ledna 2009 v 10:14 | Marmota |  Šití / Sewing
Střih je z BurdaStyle, ale stejně dobře si ho můžete nakreslit sami... to jen že já se s tím nechtěla zdržovat. Šila jsem ji na poslední chvíli na Štědrý den, aby byla pod stromečkem - protože halenka tam nebyla, a dosud není.

The pattern is from BurdaStyle, but you can just as well draw it yourself... it's just that I didn't want to be held off by it - I sewed up the mask quickly on the 24th, so that it would be under the tree - because the blouse wasn't, and it still isn't.

Image Hosted by ImageShack.us
Image Hosted by ImageShack.us

Vnější vrstva je ze zbytku látky, z niž kdysi mamka ušila sestře kostýmek na maturitu. Spodní vrstva je obyčejná bílá bavlna, k níž je z rubu přistehovaná vrstva z tmavomodré podšívkoviny, aby zaručeně neprosvítalo žádné světlo. Můžu potvrdit, že neprosvítá a na očích je to náramně příjemné. Asi si udělám taky jednu.

The outer layer is from a remnant of fabric, from which Mom once made a suit for my sister's graduation from Grammar school. The other side is ordinary white cotton, with a layer of dark blue lining fabric basted to it, so that no light would be seen through. I can assure you none is, and it's very pleasant to have on. Maybe I'll make one for myself.


Sedím doma nachlazená a s trestuhodnou teplotou - nechápu, kde jsem k ní přišla, protože si jinak zas tak nemocná nepřipadám. Venku pořád sněží a naše zahrádka vypadá kouzelně. Takže mě docela štve, že do toho sněhu nemůžu vylézt.

I'm sitting at home with a cold and a criminal temperature - I've no idea where that comes from, because I don't feel that ill after all. It's snowing all the time outdoors and our little garden looks charming. Therefore I'm quite angry that I can't go out and enjoy the snow.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anna Anna | E-mail | Web | 26. června 2009 v 17:38 | Reagovat

What a delightfully cultural experience to browse through your blog.

Cheers!

2 Marmota Marmota | 29. června 2009 v 13:11 | Reagovat

And what a pleasure to read your comment!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama