Cotehardie - zkušební model / mockup

17. května 2009 v 0:56 | Marmota |  Rozdělané / In progress
Dlouho jsem tu nic nenapsala, hlavně proto, že nebylo moc co... Pokud jsem vůbec něco vyráběla, zatím jsem nic nedodělala.
(K té odmlce došlo kromě toho i proto, že mám ve foťáku cukr. To by bylo na dlouhé vysvětlování; každopádně tyhle fotky jsem fotila tátovým.)
Teď, mezi jiným, pracuju na tomhle: polopaticky, jsou to středověké šaty. Ovšem mám v úmyslu udělat je tak, aby se daly nosit i nestředověce.

I haven't written anything here for a long time, mostly because I didn't have anything to write about... If I have started making something, I haven't finished it yet.
(Besides, another reason for the pause is the fact there's sugar in my camera. It would take a lot of explaining; anyway, these photos were taken with my father's camera.)
At the moment, among other things, I'm working on this: simply stated, it's a medieval dress. However, I plan to make it so that I can wear it for everyday occasions.

Image Hosted by ImageShack.us


Image Hosted by ImageShack.us

Vycházím z téhle stránky: http://www.damehelen.com/cotes/index.html , ale nedržím se myslím postupu na 100%, možná ani na 50 ne...
Dělám je tedy zcela beze střihu a zatím zápolím se zkušebními modely. Tohle je model č. 2. Pořád je na něm co opravovat. Na fotkách jsou mnohá místa pouze sešpendlená, což asi částečně, spolu se skutečností, že to mám natažené přes tričko, způsobuje mnohé z těch záhybů. Některé jsou ale důsledkem momentální verze střihu a nežádoucí... Konkrétně ten záhyb těsně nad zadním středním klínem. Zdá se, že to půjde eliminovat tím, že zadní část udělám rovněž pětidílnou, jako přední. Uvidíme.

I'm following this site: http://www.damehelen.com/cotes/index.html , but I'm not following the instructions for 100%, maybe not even for 50...
Therefore, I'm making it completely patternless, and I'm struggling with mockups so far. This is mockup Nr. 2. There's still a lot to correct. Many places are only pinned together on the photos. This, and the fact I'm wearing it over a t-shirt, might account for some of the wrinkles. However, some are resulting from the current version of the pattern and undesirable... Namely, the crease right above the center back gore. It seems to me now that I'll be able to remove it by making the back 5-piece, just like the front. Let's see.

Image Hosted by ImageShack.us

Každopádně bude zřejmě muset nastoupit zkušební model č. 3. Nebo přinejmenším budu muset některá místa na tomhle rozpárat a ty nové díly tam přidat...

Kromě tohohle dost zřejmého nedostatku musím upravit přední díly kolem prsou a v pase (na fotkách je to jen sešpendlené). A zadnímu dílu by neuškodila nějaká úprava kolem ramenního švu a průramku, jenže nevím jaká... to nechám, až jak to bude vypadat po úpravě zadního dílu.

Povšimněte si na fotkách, že jsem, ač výrobce kostýmů-nováček, okamžitě podlehla onomu jevu, kdy nadšenci pracují na kostýmech do pozdních nočních hodin. Je na to taková básnička, ale já se nejmenuju Bára a párat doufám taky nebudu... aspoň ne moc.

At any rate, most probably I'll have to make mockup Nr. 3. Or at least rip off some of the seams in Nr. 2 and add the new pattern pieces...

I also have to alter the front around the bust and waist (it's only pinned in the photos). And the back shoulder/armhole area would use some changes, too, but I don't know what kind of changes... I'll leave that for after the big changes in the back.

Notice that I, in spite of being just a novice in costuming, am also affected by the costuming habit: staying up late at night and working on the costume. There's such very short poem in Czech about it... not about costuming, of course, just about sewing at night and ripping at day... I hope I won't end up like that.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama