Drátování

Náramek pro Oonu / A bracelet for Oona

16. listopadu 2008 v 13:46 | Marmota
Teď už je to snad bezpečné... Když jsem si vyrobila drátěný prstýnek, Oonina sestra mě požádala, abych vyrobila náramek pro Oonu k narozeninám, a já ráda souhlasila, protože Oona je fajn bytost. Trochu se to zkomplikovalo s poštou, ale teď je náramek bezpečně na místě, snad už dokonce na Oonině ruce, tak jsem vám ho chtěla ukázat.

Now it's hopefully already safe... When I made my wire ring, Oona's sister asked me to make a bracelet for Oona's birthday, and I gladly agreed, because Oona's a nice person. It got a bit complicated with the mail, but now it's safely in the US, maybe already on Oona's arm, so I wanted to show it to you.

Image Hosted by ImageShack.us

Splétaný prstýnek / Braided ring

7. července 2008 v 17:43 | Marmota
První z mých příspěvků k akci "Oonaballoona's Week of Happy", kterou si vymyslela Oonaballoona (kdo taky jiný, že?). Jde o to, každý den v tomto týdnu něco vyrobit, malého nebo velkého, ale hlavně pro radost.
The first of my posts in "Oonaballoona's Week of Happy", which Oonaballoona made up (who else, right?). The point is to make something every day of this week, small or big, but the main thing is to make (yourself) happy with it.
Image Hosted by ImageShack.us
Postup je prostý: tři kousky měděného drátu jsem upevnila do svěráku a spletla do copánku. Pak jsem copánek ve svěráku narovnala a poté pečlivě rozklepala kladivem (na tom kovovém svěráku, protože dřevo stolu se ukázalo být příliš měkkým). Ucvakla jsem konce (bylo to moc dlouhé; a taky to takhle vypadá líp) a stočila rozklepaný copánek do prstýnku.
The method is simple: three pieces of copper wire, their ends gripped in a vise, braided. I flattened the braid a bit in the vise and then hammered it carefully (on the metal vise, because wooden table turned out to be too soft a surface). I cut the ends (it was too long; and also to have a nicer finish) and shaped the hammered braid into a ring.
A takhle to vypadá na mé ruce. Tedy, vypadalo předtím, než jsem trochu víc zarovnala ty konce. / And this is what it looks like on my hand. Well, looked, before I smoothened the ends a bit more.
Image Hosted by ImageShack.us

Náhrdelník a náramky

30. května 2008 v 10:38 | Marmota
Náramky jsem vytvořila už před dvěma lety a tehdy jsem začala tvořit i náhrdelník:
I made the bracelets two years ago and at that time I started making also the necklace:
Image Hosted by ImageShack.us
Ale trvalo mi to dlouho, protože mě nebavilo zbavovat drát bužírky, a tak jsem náhrdelník dodělala až dneska:
It took me a long time to finish it, until today, because taking the wire out of its plastic cover was really boring. But here it is now:
Image Hosted by ImageShack.us
 
 

Reklama