Inspirace / Inspiration

Stará fotka

10. července 2010 v 8:55 | Marmota
Je načase tenhle ubohý blog zase trochu oživit...

Tak vám předkládám k obdivování starou fotku, kterou jsem ve čtvrtek koupila v antikvariátu na Masaryčce.

It's time this poor blog was revived again.

So I'm laying in front of you for admiring an old photo I bought in a secondhand bookshop on Thursday.

To IKEA or not to IKEA?

29. června 2009 v 14:35 | Marmota
Jo, dobře, je to úplně pitomý název článku, ale mě nic lepšího nenapadlo...

Yes, OK, it's a totally idiotic title for the post, but I could not think of anything else...

Včera jsem se rozčilovala nad stránkami Ikeje, když jsem hledala tátovi, jestli tam nemají skřínku se zrcadlem nad umyvadlo, vhodnou jako náhrada za naši starou, už jen polo-zrcadlovou a obecně ošklivou. Tak zaprvé všechny ty skřínky byly pro nás příliš velké a taky dost drahé. A hlavně ta stránka každou chvíli nefungovala a hlásila, že něco neexistuje, ačkoli na to odkazovali... včetně třeba dalších stránek vybraných produktů. To naštve.

Yesterday I was annoyed by the IKEA website, when I was appointed by my father to look for a bathroom shelf with mirror to replace our old, already only half-mirrorred and generally ugly one. First of all, all the shelves were too big for our purposes and also quite expensive. And what's worse, almost all the time the site did not work properly and kept claiming errors and non-existant pages, although those pages were linked to - including additional pages in lists of products. That makes one angry.

Takže jediný výsledek je, že jsem si tam vyhlédla modrobílé povlečení...

So the only result is that I found a blue-and-white bedsheeting I like...

Jako na spravení chuti, Verypurpleperson vyrobila spoustu krásných tašek z ikeáckých látek. A jednu daruje některému ze svých čtenářů. Takže tenhle příspěvek je tu vlastně proto, že docela sobecky plním její podmínky... Ale taky proto, že chci, abyste ty tašky viděli. Jsou nádherné. A inspirativní.

As if to make up for that, Verypurpleperson made many many beautiful bags out of IKEA fabrics. And she holds a giveaway on her blog. So this post is just an egoistic way to keep her conditions for it... But I also want you to see them. They're gorgeous. And inspirative.

Tak už jsem se zase nadchla / Keen again

25. října 2008 v 20:04 | Marmota
Jmenuje se to Minä perhonen, až by si člověk (jako já...) myslel, že je to finské, ale ono ne, ono je to japonské, jenže autor je nadšený finským designem. Zrovna jako já, když v Brně bydlím právě na ulici, kde je mu věnovaný celý obchod, a já zvědavě nahlížím do výloh... Ale tohle je, možná právě proto, že to je japonské, většinou trochu jemnější než to, co bývá k vidění v onom obchodě. Takže se mi to líbí ještě o to víc.

Mají oblečení a doplňky a textil a nábytek. Ten nábytek mě tedy tak nenadchýňá, v tom smyslu, že k sobě do bytu bych si ho asi nedala. Ale ty šaty! Hlavně tahle sukně. A tady je detail.

Něco takového jako ta sukně bych konečně snad zvládla taky, ne?


It's name is Minä perhonen, so one (me...) could think it's Finnish, but no, it's not, it's Japanese, however, the author is keen on Finnish design. Just like me, because in Brno I'm living on the same street with a whole shop with Finnish design, and I'm always curiously looking into the display windows and admiring... But this is a bit gentler than what's usually seen in that shop, maybe because this is Japanese. So I like it even more.

They have clothes and accesories and textiles and furniture. I don't like the furnitre so much, in that I wouldn't put it into my flat. But the clothing! Especially this skirt. And here's a detail.

After all, I might be able to make something like the skirt, don't you think?

Shwe-shwe

19. dubna 2008 v 19:09
Do háje...
Z tohohle blogu to zatím moc poznat nebylo, ale mám silnou slabost pro modrobílou kombinaci.
Takže si asi dovedete představit, jak mi bylo, když jsem objevila tenhle blog a zjistila, že existuje něco jako africká potištěná bavlna shwe-shwe a že základní, tradiční kombinace barev je modrá a bílá...
Potřebuju se dostat do Jižní Afriky. Nebo mít možnost objednat si nějakou látku z tohohle internetového obchodu.
Nebo aspoň objevit něco podobného někde tady v České Republice. (Dobře, já vím, že existuje modrotisk, ale tyhle vzory jsou mnohem zajímavější...)
Oprava: Tak jo. Tak i modrotisk už mě silně zaujal. Našla jsem tuhle stránku a když se v e-shopu v metrážích prohrabete tradičními kytičkami někam na osmou stránku, začne to být zajímavé...
Oh no...
You couldn't have guessed so from this blog so far, but I love the blue-and-white colour combination.
So you can imagine how I felt when I discovered this blog and found out there's something like African cotton print called shwe-shwe and that the basic, traditional colour combination for it is blue and white...
I need to get to South Africa. Or to have a chance to order some fabric from this internet store.
Or at least to find something similar here in the Czech Republic.
EDIT: Actually, there is something similar in the Czech Republic. It's called modrotisk. Traditional patterns are flowers that aren't very interesting for me, but I found this site (only in Czech right now) and if you dig in the e-shop among fabrics somewhere to page 8, it starts to be interesting...

Tuhle doufám znáte...

1. ledna 2008 v 13:02 | Marmota
Když už jsem zmínila Virginii Pollywood z Odborníků, bylo by nefér, kdybych nezmínila Jill McBain z Tenkrát na Západě. Už proto, že je to můj asi nejoblíbenější film. Nejradši mám z šatů, které má Jill v průběhu filmu na sobě, ty černé cestovní, ve kterých ji uvidíme nejdřív. Taky kvůli tomu kloboučku, velkému šátku a šperkům...
Jedno z už proběhlých témat měsíce pro "barbuchy" bylo Na cestách. A mně se vybavila právě cestující Jill. Mám už dokonce materiál na ten šátek, takže se tu asi tyhle šaty dřív nebo později (spíš později) objeví.
Image Hosted by ImageShack.us
Image Hosted by ImageShack.us
Tenhle kousek látky je původem kravata, do budoucna ten šátek. Není to úplně přesné, ale co bych taky chtěla, v panenčí velikosti, že?
Image Hosted by ImageShack.us
A další pár obrázků pro podobné blázny jako jsem já:
Image Hosted by ImageShack.us
Image Hosted by ImageShack.us
Krásná cestovatelka, že? Jen se chci vidět, jak budu vyrábět ten účes...

Virginia Pollywood

4. listopadu 2007 v 13:53
A už je to tady. Už jsem u spaghetti westernů. :-) Napadlo mě totiž, že bych tu mohla mít i rubriku Inspirace, kde byste se nejspíš dočetli, co se mi kde líbilo. A mně se momentálně děsně líbí kostým, který má na sobě tahle postava z filmu Odborníci... (nebo jak se to vlastně jmenuje...)
Here you go. I'm mentioning spaghetti westerns. :-) I got the idea of creating a category of posts called "Inspiration", where you could see what I liked where. And right now I really like the costume this character from The Specialist is wearing.
Image Hosted by ImageShack.us
 
 

Reklama