Plyšáci / Plushies

Medvěd královský / Royal bear

5. února 2008 v 19:57 | Marmota
Další vánoční dárek, tentokrát pro tátu (protože ten si tenhle seznam nových druhů medvědů vymyslel). Je šitý z měkounké tmavohnědo-černé mikiny ze sekáče, byla už na některých místech děravá (hnědé tělo, černé uši) a "královský řetěz" je ze stejné oranžové látky jako slon pro sestru. Oči a čumák má vyšité mulinkami.
Snažila jsem se ho navrhnout tak, aby to mohl být "skutečný", "existující" druh medvěda, ne nějaký pohádkový královský medvěd. Ale jelikož se mi povedlo posadit mu uši dost na stranu, vypadá spíš legračně než královsky, takže mu asi budu muset ušít královský plášť... Korunu nedostane, s tou by asi vypadal ještě legračněji. A stejně nevím, jak bych ji vyráběla.
Jedná se o úpravu mého vlastního střihu na medvěda. Jsem na ni velmi pyšná. :-)
Image Hosted by ImageShack.us
Another Christmas gift, this time for my father (because it was him who made up this list of new species of bears). Sewn from a soft dark-brown-and-black sweatshirt from thrift store, there were already some holes in it (brown body, black ears) and the "royal chain" is made from the same orange fabric like sister's orange elephant. His eyes and nose are embroidered with embroidery threads.
I tried to design him so he could be a "real", "existing" species of bear, not some royal bear from fairy tales. But I managed to put his ears quite a lot to the sides of his head, so he looks more funny than royal and I'll probably have to sew a royal robe for him... He won't get a crown, I guess he'd look even funnier with one. And I don't know how to make one anyway.
It's a variation of my own teddy pattern. I'm very proud of this variation. :-)

Oranžový slon / Orange elephant

29. prosince 2007 v 16:20 | Marmota
Tohle je první z mých vánočních dárků (tedy těch, které jsem já někomu darovala), i když to není první vyhotovený. Oranžový slon pro sestru. Použila jsem střih, který jsem dostala od babičky, pochází z nějakého starého časopisu. Látka je, jako obvykle, nějaký pružný samet, tentokrát úplně umělý a tudíž z rubu ne úplně příjemný na dotek. Ale to nevadí, z líce se to nepozná.
This is the first of my Christmas gifts (I mean those I gave to someone), though it isn't the first one I made. Orange elephant for my sister. I used pttern I got from my grandma, it comes from an old magazine. The fabric is, as usually, some stretch velvet, but this time it's synthetic, so the wrong side isn't very nice to touch. But that doesn't matter, you don't realise that from the right side.
Image Hosted by ImageShack.us
Fotky jsem pořídila u babičky (té druhé) v kuchyni. Oranžový slon v přirozeném prostředí. :-) / Photos taken in my grandma's (the other one's) kitchen. Orange elephant in its natural environment. :-)

Medvědi / Teddy bears

12. září 2007 v 14:27 | Marmota
Jednou si táta tak nějak z nudy a legrace vymyslel celou řadu nových druhů medvědů, až jsem se rozhodla mu je ušít... tohle jsou zatím dva. A jeden jako přívažek A zmenšený obrázek na nalákání. :-)
My father once out of boredom and for fun made up a whole list of new species of bears, so I decided to sew them for him. Here are two of them. And one in addition. And a resized picture for alluring. :-)
Image Hosted by ImageShack.us
 
 

Reklama