Rozdělané / In progress

Postup na středověkých šatech - rukávy

20. září 2010 v 11:00 | Marmota
International readers, please follow my progress on my English blog - it would be too long to translate, sorry.

Před dávnými a dávnými časy (nikoli asi tak minulý pátek, jak by napsal A.A. Milne, nýbrž asi tak minulý rok) jsem začala tvořit středověké šaty. A uvízla jsem. (Medvídek Pú taky uvízl, ale z úplně jiného důvodu a úplně jinak.)

Před nějakou dobou jsem je zase vyndala, pustila se do nich a konečně dospěla ke konečnému výsledku, ze kterého jsem mohla vyrobit střih.

I když tedy ještě mi to chvíli trvalo. Ne a ne se trefit do správného tvaru rukávů.

Tohle vůbec nebylo správně:

Aspoň ne pro mé vypasované šaty. Dělaly se tam hrozné záhyby, táhlo to a bylo to těsné, a vůbec.

Cotehardie - zkušební model / mockup

17. května 2009 v 0:56 | Marmota
Dlouho jsem tu nic nenapsala, hlavně proto, že nebylo moc co... Pokud jsem vůbec něco vyráběla, zatím jsem nic nedodělala.
(K té odmlce došlo kromě toho i proto, že mám ve foťáku cukr. To by bylo na dlouhé vysvětlování; každopádně tyhle fotky jsem fotila tátovým.)
Teď, mezi jiným, pracuju na tomhle: polopaticky, jsou to středověké šaty. Ovšem mám v úmyslu udělat je tak, aby se daly nosit i nestředověce.

I haven't written anything here for a long time, mostly because I didn't have anything to write about... If I have started making something, I haven't finished it yet.
(Besides, another reason for the pause is the fact there's sugar in my camera. It would take a lot of explaining; anyway, these photos were taken with my father's camera.)
At the moment, among other things, I'm working on this: simply stated, it's a medieval dress. However, I plan to make it so that I can wear it for everyday occasions.

Image Hosted by ImageShack.us

Střih pro sestru / Pattern for my sister

6. prosince 2008 v 21:31 | Marmota
No, momentálně zatím jen velmi základní střih.
Well, as of now it's just a very basic sloper.

Image Hosted by ImageShack.us

Přesto si připadám asi tak o kilometr dál, než jsem byla předtím, odkázaná na střihy hotové. Jak to přijde, že teď vyrábím vlastní? Mám báječný návod. Japonský.
But still I feel about one kilometre ahead of my previous stance, when I was dependent upon ready-made patterns. How come I make my own now? I have a wonderful How To. Japanese.

Prošívaný patchworkový polštář / Quilted patchwork pillow

14. července 2008 v 11:07 | Marmota
Týden radosti se poněkud protáhl, což mi ale taky dělá radost, takže se nic neděje. V sobotu, kdy jsem nic nenapsala, jsem mimo plán vytvořila broskvový mléčný koktejl. Ten jsme hned se sestrou vypily při sledování příběhů Sherlocka Holmese, což je ten důvod, proč jsem nic nenapsala. V neděli jsem vytáhla rozdělaný projekt a posléze zjistila, že ještě nějakou dobu rozdělaný bude. Tudíž jsem na blog opět nic nenapsala.
The week of happy got a bit stretched, which however makes me happy, too, so that's no problem. On Saturday, when I didn't write anything, I made, out of plan, peach milkshake. It got drank immediatelly by my sister and me while we were watching Sherlock Holmes, which is the reason why I didn't post. On Sunday I took out a work in progress and subsequently realised it would keep being a work in progress for some more time. Therefore I didn't write anything on the blog again.
Ten rozdělaný projekt je patchworkový povlak na polštář s prošívanou svrchní stranou. Povšimněte si dalšího projevu mé vášně pro modrou a bílou.
The work in progress is a patchwork pillowcase with quilted upper side. Notice another example of my pasion for blue and white.
Image Hosted by ImageShack.us
Materiály jsou zbytky bavlněných látek z mých zásob. Ty vzorované byly původně předstřihané na oblečky pro panenky. Tak nějak se stalo, že jsme žádné vhodné panenky neměly, takže mi dlouho ležely v krabici, až jsem se rozhodla vyzkoušet patchwork a na ten se mi náramně hodily. Zvlášť proto, že byly modrobílé...
The materials are remnants of cotton fabrics from my stash. Those patterned ones used to be pre-cut pieces for doll clothes. Somehow it happened that we had no appropriate doll, so the fabrics had been lying in a box until I decided to try out patchwork, and they were perfect for it. Especially because they were blue and white...
Jako výplň jsem použila vatelín, jenže po vytažení naší zásoby jsem s překvapením zjistila, že nejde o žádnou zásobu, nýbrž o zbytky. Takže i ta výplň je patchworková:
As filling I used some batting / padding for winter clothes. But after taking out our stash it turned out it's no stash, just scraps, and therefore the filling is patchwork, too:
Image Hosted by ImageShack.us
Ostatně stejně jako spodní vrstva té prošívané strany.
Just like the bottom layer of the quilted side, too.
Hrozně se mi to líbí. Až budu mít víc času a míň rozdělané práce, ušiju si prošívanou deku, něco jako tahle, pod kterou jsem jednu chvíli spala při své loňské návštěvě USA:
I like it very much. When I have more time and less WIP's, I'll sew myself a quilt, something like this one I slept under on my last year's visit to the USA:
Image Hosted by ImageShack.us
A bude povinně celobavlněná.
And it will necessarily be all-cotton.

"Virginia" pro panenku 1 / "Virginia" for fashion doll 1

10. června 2008 v 8:39 | Marmota
Povšiml si vůbec někdo toho, jak jsem v listopadu obdivovala kostým Virginie Pollwood z Odborníků? Obdivuju ho pořád, hlavně to, jak je střižený kabátek. A celý ten kostým mi přijde jako skvělý příklad toho, že "femme fatale" nemusí být zrovna zmalovaná, ověšená šperky a víc neoblečená než oblečená...
Did anyone ever notice my admiring of Virginia Pollywood's costume from The Specialist back in November? I'm still admiring it, especially the cut of the jacket. And the whole costume seems to me to be a perfect example of how a "femme fatale" doesn't have to wear a lot of make-up and jewellery and few fabric...
Včera jsem na to zkusila vytvořit střih v panenčí velikosti. Tedy na Steffi, ale patrně to bude sedět i staré Barbie a jejím dalším klonům. Ovšem pokud to chcete hned teď použít, radši to ještě přezkoušejte. Já to taky ještě nezkoušela šít. Asi to bude chtít dodat "přídavky na pohodlné nošení". Kromě toho ještě chybí rukávy a límec (to, co tam trčí, je klopa). Někdy později...
Yesterday I tried to make a pattern of this for a fashion doll. That is, for Steffi Love, but I suppose it should fit the old Barbie and her other clones as well. But if you really want to use it right now, you should check it before making it for real. I haven't properly checked it yet. It probably needs some ease added. Apart from that, sleeves and collar are still missing (the thing that's sticking out of the front pattern piece is lapel). Another day...
Přikládám tento nedotažený střih a následující fotografii na důkaz toho, že jsem si pořídila křivítko.
I'm posting this unfinished pattern and following photo as a proof that I have bought a French curve.
Image Hosted by ImageShack.us

Šiju, šiju si kabátek / I'm sewing a jacket

23. března 2008 v 16:37 | Marmota
Abyste si nemysleli, že jsem na tenhle blog zapomněla... Nezapomněla, jen jsem zatím nic pořádného nedohotovila, trajdám sem a tam mezi domovem a univerzitou...
Ale odvážně jsem se pustila do šití jarního kabátku. Zatím jenom do podšívky. Pěkně jsem zápasila se vsazováním rukávů, až jsem zjistila, že jsem si zapomněla přenést jednu značku. A ejhle, poté, co jsem ji dodala, šlo to krásně. Poučení: nikdy nemůžete být dost opatrní při kopírování střihů. Byla jsem opravdu pevně přesvědčená, že jsem přenesla všechno. Je vidět, že pevné přesvědčení ještě nic neznamená.
Střih je z Burdy, Móda pro malé ženy, číslo 9, ročník 2000. Ten časopis už nevychází, což je opravdu škoda. Původní verze byla ušitá z vyšívané hnědé látky, já to budu šít z tmavomodré a nevyšívané. Uvažuju, že bych mohla místo toho něco namalovat, bílou barvou, abych dodržela své modrobílé schéma. Ale to bych musela vzkřísit prastarou barvu na látky, kterou jsme nevzkřísili dokonce ani když byla nová... Protože kdybych měla kupovat další, malba by byla tak za rok nebo později. :-)
Image Hosted by ImageShack.us
I hope you don't think I've forgotten about this blog. I haven't, I just haven't finished anything proper, I'm constantly travelling between home and university...
But I bravely started sewing a spring jacket. Only the lining so far. I've struggled a lot with setting in the sleeves, until I realised I had forgotten to copy one mark. After I had copied it, it went perfectly smoothly. The moral of this story: You can never be sure you copied everything from a pattern. I was perfectly sure I did. Obviously, strong conviction doesn't always win the game for you.
The pattern is from Burda Petite Fashions 9/2000. The magazine isn't issued anymore. Pity. The original version of the jacket was made from a brown embroidered fabric, I'm going to use a dark blue, without the embroidery. Instead, I've been thinking about painting something on it, in white, to stay true to my blue-and-white colour scheme. But in such case I'd have to resurrect an old fabric paint we didn't manage to resurrect even when it was new... Because if I were to buy another one, it would take me one year or longer. :-)
Image Hosted by ImageShack.us

Obal na harmoniku / Harmonica case

11. září 2007 v 19:02 | Marmota
Chtěla jsem si zopakovat jednu skládačku...
I wanted to try again one origami...
 
 

Reklama