Témata měsíce / Topics of the month

Únor 2008 - Modrá (+ střih) / February 2008 - Blue (+ pattern)

11. července 2008 v 22:47 | Marmota
Koukněte, dodělala jsem další téma měsíce! Se strašným, trestuhodným zpožděním...
Look, I finished another topic of the month! With a terrible, criminal delay...
Image Hosted by ImageShack.us
Myslím, že JE vidět, že ty šaty jsou modré. Z pružného sametu nebo něčeho na ten způsob, původně to byla dětská mikina. Tentokrát jsem se trochu víc snažila a použila jsem podsádku z tenké podšívkoviny, což se myslím vyplatilo.
I think it IS seen that the dress is blue. It's stretch velvet or something like that, originally a child's sweatshirt. This time I tried to be better than usually and used facings from thin underlining, which, I think, paid off.
Image Hosted by ImageShack.us
Jediná věc, se kterou nejsem spokojená, jsou rukávy. Při tvorbě střihu jsem totiž vycházela ze střihu, který jsem vytvořila pro tričko, a tahle látka je tlustší, takže rukávy v podpaží trochu "dřou". Ale nenosím je já, tak to tak nevadí. :-) Když to budete šít z tenčí látky, určitě k tomu nedojde. Když to budete šít z nějaké podobně tlusté jako ta moje, projde vám to i tak, nebo střih trochu upravte.
The only thing I'm not happy with is the sleeves. When I was making the pattern, I started with a pattern I made for a T-shirt, but this fabric is thicker, so the sleeves are a bit too tight in the underarm. But it's not me who's wearing it, so it doesn't matter. :-) If you make it from a thinner fabric, the problem shouldn't occur. If you use a fabric similar to mine, it will do too, or you can alter the pattern a bit.
Poznámka: (vlastně tři) Střih je určen výhradně na pružné látky. A kapuci jsem nakonec udělala o centimetr delší, než je na střihu; a taky jsem ji nabrala jen vzadu. Střih je na čtverečkovaném papíře, takže pokud nemáte tiskárnu, nebo to z nějakého důvodu nechcete tisknout, můžete použít tradiční techniku překreslování.
Note: (actually, three) The pattern is for stretchy fabrics only. And I made the hood 1 cm longer than what's on the pattern in the end; and gathered it only in the back. The pattern is drawn in a 0,5 cm grid, so if you don't have a printer, or don't want to print it for a reason, you can redraft it traditionally.

UPDATE: Jak se zdá, obrázek se tiskne větší než A4. To je špatně. Nějak jsem to sama předtím nezkoušela... Tak jsem to teď zkusila. Nastavte si před tiskem přizpůsobení na A4 bez okrajů (t.j. okraje nastavte na 0). To by mělo fungovat.

It seems the picture prints bigger than A4. That's wrong. Somehow I didn't try it before. So I tried it now... Set the printing settings as fit to A4, with zero margins. That should work.

Myslím, že časem, až budu mít střihů víc, je všechny převedu do PDF formátu, aby tyhle problémy nenastávaly... Nechce se mi to dělat s jediným střihem, tak mi prosím načas promiňte nedokonalost provedení. / I think later on, when I have more patterns, I'll put them all into PDF format, so that these problems don't occur anymore... I don't want to go through that trouble with only one pattern, so please for a while forgive the amateurish faults.

Baletka - Leden 2008

23. února 2008 v 22:56 | Marmota
Tak už je baletka hotová i nafocená, i když fotky nejsou nic moc. Až budu mít víc času, dám si s tím větší práci a dodám lepší.
Dodám taky podrobnější popisek, protože mě to vždycky odpojí, než to všechno popíšu... a teď už je moc pozdě večer, tedy v noci, tak se mi nechce se s tím psát znova... a tak zatím fotky pro ty, kdo už jsou na mou baletku tak dlouho zvědaví.
Image Hosted by ImageShack.us
Image Hosted by ImageShack.us
Image Hosted by ImageShack.us
Image Hosted by ImageShack.us
 
 

Reklama